20 sierpnia 2017
zadaj pytanie Andrzejowi Aumillerowi
02.01.2015 Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pożegnanie dr Andrzeja Byrta Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich
więcej
l Sierpień 2017 r
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Archiwum
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
Aktualności
05.06.2009 Eurowybory - zagłosować, ale na kogo?

    Wielu z nas waha się czy pójść do urn 7 czerwca, ponieważ "nie ma na kogo głosować". Zobaczmy jak, jednak można znaleźć swojego kandydata. Może to będzie ktoś, kogo nie widać na billboardach czy w telewizji.

   Do wyborów europarlamentalnych zostało już tylko kilka dni. Jak pokazują sondaże przedwyborcze, do urn decyduje się pójść jedynie kilkanaście procent Polaków. Wielu rezygnuje z oddania swojego głosu, gdyż nie wiedzą na kogo zagłosować.

   Z pomocą przychodzą tu inicjatywy obywatelskie. O pierwszej z nich pisała już m.in. Magdalena Gabryś (w artykule: Latarnik pomoże zagłosować). Latarnik wyborczy to inicjatywa Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na stronie www.latarnikwyborczy.pl można, wypełniając ankietę, dowiedzieć się, które komitety są najbardziej zbliżone do nas jeżeli chodzi o poglądy na takie sprawy, jak: czy Unia Europejska może domagać się od Polski przestrzegania wysokich standardów ochrony środowiska, póki nasz kraj nie dogoni gospodarczo reszty Europy; czy powinien powstać jeden podręcznik do historii dla całej Unii Europejskiej albo czy Unia powinna wspierać wprowadzanie w państwach członkowskich legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci.

   Po wybraniu konkretnego komitetu wyborczego, możemy w kilka minut, dokładnie, prześwietlić kandydatów startujących, z danej listy w naszym okręgu wyborczym. Z pomocą przychodzi tu inna inicjatywa obywatelska - kandydaci2009.pl. Jest to serwis założony przez Stowarzyszenie 61, które zajmuje się udostępnianiem informacji na temat "sposobu realizowania mandatu, poglądów oraz doświadczenia zawodowego parlamentarzystów, przybliżenie zasad działania Sejmu i Senatu oraz umożliwienie użytkownikom internetu brania udziału w procesie podejmowania decyzji". Na stronie kandydaci2009.pl znajduje się wyszukiwarka kandydatów. Wystarczy wpisać w nią nazwę interesującego nas komitetu wyborczego oraz zaznaczyć okręg wyborczy, w którym będziemy głosować. Wyszukiwarka pokaże nam profile kandydatów. Wielu z nich, na potrzeby tej inicjatywy, wypełniło kwestionariusze, w których szczegółowo opisują kim są, czym obecnie się zajmują, jakie mają poglądy polityczne i światopoglądowe i czym dokładnie zajmą się w Europarlamencie.

Patrząc na spoty czy plakaty wyborcze trudno podjąć obiektywną decyzję na kogo chcemy zagłosować. Wykorzystując zaś narzędzia, które udostępniają działacze obywatelscy, można wybrać kandydata, którego chcemy poprzeć, nawet jeżeli nigdy nie spotkaliśmy się z billboardem z jego wizerunkiem czy nawet jego ulotką.

Zachęcam wszystkich do skorzystania z tych narzędzi i zagłosowania 7 czerwca, bo tylko wtedy mamy prawo powiedzieć: "ten człowiek nas dobrze reprezentuje", albo "ten człowiek nas kiepsko reprezentuje". Nie głosując odbieramy sobie moralne prawo do oceniania parlamentarzystów.


Na stronie www2.kandydaci2009.pl
znajdziecie Państwo Pana Andrzeja Aumiller kandydata do Parlamentu Europejskiego.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kwestionariuszem Pana Andrzeja Aumillera!źródło:
Wiadomości24.pl
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/eurowybory_zaglosowac_ale_na_kogo_99138.html

Komentarzedodaj komentarz
Musisz być zalogowany, żeby pisać komentarze. Przejdź na forum.
Strona główna   Aktualności   Doświadczenie polityczne   Andrzej Aumiller prywatnie   Wolontariat   Galerie i multimedia   Linki   Forum   Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone 2007 Andrzej Aumiller. Wykonanie witryny: PASADEMA Kreowanie Wizerunku xhtml css Odwiedzin 3154038(3401093)