19 września 2017
zadaj pytanie Andrzejowi Aumillerowi
Jestem Wielkopolaninem z dziada pradziada, wnukiem powstańców wielkopolskich. Wyniesiona z domu wrażliwość na ludzkie problemy sprawia, że zacząłem działać społecznie, wspierając działalność wielu organizacji charytatywnych. Za działalność zawodową i społeczną Prezydent RP odznaczył mnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
l Wrzesień 2017 r
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Andrzej Aumiller prywatnie

O mnie prywatnie
 
    Jestem Wielkopolaninem z dziada pradziada, wnukiem powstańców wielkopolskich. Wyniesiona z domu wrażliwość na ludzkie problemy sprawiła, że zacząłem udzielać się społecznie, wspierając działalność wielu organizacji charytatywnych. Za działalność zawodową i społeczną Prezydent RP odznaczył mnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz uhonorowany przez Wojewodę Poznańskiego medalem "Ad Perpetuam Rei Memoriam".

    Ukończywszy studia na Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) w Poznaniu związałem się z "Naramowicami", w których pracowałem do momentu ich sprzedaży przez Agencję Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa.
Od 30 lat społecznie pełnię funkcję Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO). Jestem członkiem Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT - Rada w Poznaniu.

    W 2005 roku założyłem Fundację Andrzeja Aumillera "Ostoja", która pomaga pokrzywdzonym przez system prawny, bankowy i finansowy. W wielu sprawach pokrzywdzonych zostało wznowione postępowanie dzięki interwencji Fundacji „Ostoja”  bezpośrednio u  Ministra Sprawiedliwości RP, Rzecznika Praw Obywatelskich RP oraz innych instytucji mających wpływ na pozytywny przebieg dalszego postępowania.

Również na skutek interwencji Fundacji „Ostoja” zostały wyemitowane przez TVP 1 w programie „Sprawa dla Reportera” pod redakcją Elżbiety Jaworowicz oraz w programie „Misja Specjalna” wystąpienia poszczególnych osób korzystających z pomocy Fundacji gdzie zostały poruszone indywidualne problemy pokrzywdzonych, których przypadki miały charakter ogólno – społeczny. W wyniku tych emisji, oddźwięk społeczny spowodował reakcję uprawnionych organów, których działania doprowadziły do zamierzonego przez Fundację „Ostoja”  rezultatu.

    Wspieram ponadto działalność organizacji charytatywnych, pomagam niepełnosprawnym, działałem aktywnie w Organizacji Pożytku Publicznego Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Kiekrzu. Działam w Stowarzyszeniu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, w Stowarzyszeniu Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 - 1919. Należę do Polskiego Związku Działkowców i posiadam działkę w rodzinnym ogrodzie działkowym "Złoty Stok" w Suchym Lesie.

    Byłem trzykrotnie Posłem na Sejm RP, gdzie pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rolnictwa oraz przewodniczącego Komisji Śledczej ds. PKN Orlen. W latach 2006-2007 pełniłem także funkcję  Ministra Budownictwa, udało mi się powołać ponadpartyjny, społeczny zespół kompetentnych zaangażowanych urbanistów, architektów oraz działaczy gospodarczych, z którymi przygotowywałem 10 Ustaw i Rządowy Program Budownictwa Mieszkaniowego, prace zostały przerwane na skutek rozwiązania Sejmu RP.

    We wszystkich swoich dotychczasowych działaniach kierowałem się efektywnością prac oraz konsekwencją w poglądach i postępowaniu.

O rodzinie
 
Rodzina jest dla mnie bardzo ważna. Mimo wielu zajęć w pracy zawodowej i w działalności politycznej, staram się jak najwięcej czasu poświęcać najbliższym, zwłaszcza wnukowi Mikołajowi, który  wniósł wiele słońca i energii do naszej rodziny. Za cel niezależny od wszelkiej aktywności i najistotniejszy  uważam pielęgnowanie wartości rodzinnych.

Inni o Andrzeju
 
Prof. dr hab. Anna Lisiecka:
"Andrzej to wrażliwy na potrzeby innych, podejmujący szeroką działalność charytatywną, ceniony działacz społeczny. Absolwent Alma Mater - Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) w Poznaniu, zaangażowany w sprawy wielkopolskiego rolnictwa. Zainicjował stałą współpracę SITO z AR w Poznaniu. Z jego inicjatywy odbywały się urokliwe Krajowe Wystawy Ogrodnicze w ramach MTP - POLAGRA, oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski, wystawy ogrodnicze w Poznańskiej Palmiarni. Ambitny, konsekwentny i skuteczny w działaniu."

Ks. kanonik Dariusz Dębiński
Sekretarz Rady Duszpasterstwa Budowlanych w Polsce:

"Pan Minister Andrzej Aumiller to człowiek pełen energii i niezwykle twórczy. Zyskujemy w tym człowieku osobę kompetentną, rozważną - i co chyba najważniejsze – bardzo skuteczną w działaniu. Pan Andrzej Aumiller niczego nie robi pochopnie. Jako koalicyjny minister, był chyba jedynym, który władzę rozumiał jako sługa boży i tym żył każdego dnia. Zawsze ważniejsze były problemy innych, potem rodzina a na swoje sprawy był czas wtedy, gdy trafiała się chwila wolnego. Opracowane przez niego ustawy, przyjęte ostatnio przez Sejm, dają polskiemu budownictwu szansę przeskoku z XIX w XXI wiek."

Paweł Miodek
Członek Rady Duszpasterstwa Budowlanych w Polsce:

"Rób wszystko z radą, a nie będziesz żałować po uczynku". Już św. Benedykt w swych słowach zwracał uwagę na potrzeby otwartości i duchowności do porozumienia ponad podziałami i partykularnymi interesami. Okres działalności Pana Andrzeja Aumillera jako Ministra Budownictwa cechowała właśnie taka otwartość na sądy, rady, uwagi i krytykę nie tylko środowiska budowlanego, ale całego społeczeństwa. Pan Andrzej Aumiller starał się zawsze być blisko ludzi związanych z branżą budowlaną, zwracając uwagę nie tylko na ich sukcesy, ale starając się rozwiązywać ich problemy."r Fotogalerie
r Bractwo Kurkowe - Strzelanie Żniwne
r Krajowa Wystawa Ogrodnicza 2006r.
r Miedzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski
r Wystawa Tulipanów w Palmiarnii Poznańskiej
r Rodzina
Następna galeria:
Warning: Division by zero in /index.php(135) : eval()'d code on line 394


wyroznienie

Andrzej Aumiller Laureat Plebiscytu Głosu Wielkopolskiego 10 Najbardziej Wpływowych Wielkopolan

Strona główna   Aktualności   Doświadczenie polityczne   Andrzej Aumiller prywatnie   Wolontariat   Galerie i multimedia   Linki   Forum   Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone 2007 Andrzej Aumiller. Wykonanie witryny: PASADEMA Kreowanie Wizerunku xhtml css Odwiedzin 3204400(3459668)