23 sierpnia 2017
zadaj pytanie Andrzejowi Aumillerowi
W dziale multimedia zostały umieszczone dotychczasowe publikacje. Zapraszam Państwa do zapoznania się z  zapisami video oraz wywiadami w radiu i innych mediach. W dziale zostały umieszczone także fotorelacje.
l Sierpień 2017 r
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
forum
Galerie i multimedia
27.05.2009r. Poznań. Gorąca debata

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zaprosiła kandydatów do Parlamentu Europejskiego do udziału w debacie politycznej. Politycy mieli więc sposobność przypodobania się studentom.

- Chcieliśmy umożliwić studentom dowiedzenie się czegoś o kandydatach z pierwszej ręki – mówi Anna Drewniak, rzecznik szkoły. – Chcemy też spopularyzować same wybory, ponieważ grozi nam słaba frekwencja – dodała. - Zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich komitetów ogólnokrajowych lecz Libertas odmówił z przyczyn od siebie niezależnych. Organizacji podjęliśmy się wspólnie ze Studencką Radą Miasta. – podkreśliła pani rzecznik.

Rzeczywiście, prócz kandydatów partii parlamentarnych, przybyli też ci spoza głównego nurtu – Andrzej Aumiller (Samoobrona) i Grzegorz Grocki (UPR). Obok nich Sidonia Jędrzejowska (PO), Sylwia Pusz (Centrolewica), Marek Siwiec (SLD), Konrad Szymański (PiS) i Andrzej Grzyb (PSL). Po przedstawieniu się, kandydaci podjęli szereg bieżących tematów i – co rzadkie w nietelewizyjnej debacie – zaatakowali się wzajemnie. Kandydatka PO już przy przedstawianiu się musiała odpierać ataki Marka Siwca. Ten wyraził dezaprobatę dla braku reakcji PO po deklaracji niemieckiej CDU. Partia, z którą PO tworzy w Unijnym Parlamencie jedną frakcję dość ostro odniosła się w ostatnich dniach do kwestii wypędzeń. Bronić się musiał też Konrad Szymański (PiS). Poszło o relację jego macierzystej partii z Libertasem. – Mnie Libertas obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg – bronił się europoseł.

Grzegorz Grocki zwracał uwagę na złe strony członkostwa w Unii, a także wysokie koszty związane choćby z samą pracą parlamentu; - dlaczego kandyduję? Byłbym frajerem, gdybym wierzył, że ktoś, np. Parlament Europejski wyda moje pieniądze lepiej niż ja – przekonywał kandydat UPR. Andrzej Grzyb apelował o zmniejszenie liczby unijnych regulacji: - Nie chcę, by europarlament swym ustawodawstwem wykraczał poza swoje kompetencje – powiedział. Jednocześnie, kandydaci PiS i PO zgodnie stwierdzili, że te kompetencje rosną i dlatego trzeba mieć w unijnym parlamencie możliwie dobrą reprezentację.

źródło:

źródło: Echo Miasta Michał, F. Lisewski, http://www.echopoznania.pl/2009/05/27/poznan-goraca-debata/

Powróć
Strona główna   Aktualności   Doświadczenie polityczne   Andrzej Aumiller prywatnie   Wolontariat   Galerie i multimedia   Linki   Forum   Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone 2007 Andrzej Aumiller. Wykonanie witryny: PASADEMA Kreowanie Wizerunku xhtml css Odwiedzin 3160645(3407743)