23 sierpnia 2017
zadaj pytanie Andrzejowi Aumillerowi
W dziale multimedia zostały umieszczone dotychczasowe publikacje. Zapraszam Państwa do zapoznania się z  zapisami video oraz wywiadami w radiu i innych mediach. W dziale zostały umieszczone także fotorelacje.
l Sierpień 2017 r
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
forum
Galerie i multimedia
25.05.2009 Poznań. Przedwyborcze starcie kandydatów

Gazeta Cafe gościła dziś sześcioro kandydatów do Unijnego Parlamentu. Wypowiadali się w kwestiach bieżącej polityki i sytuacji Wielkopolski.

Demokratów reprezentowała Sylwia Pusz, której przybycie opóźniły korki w Poznaniu. Z tej samej przyczyny chwilę po rozpoczęciu zjawił się kandydat PSL – Andrzej Grzyb. PO reprezentował kandydat nr 1 listy Wielkopolskiej, obecny europoseł Filip Karczmarek, Pis – Konrad Szamański, Samoobronę – Andrzej Aumiller, a komitet SLD/UP – Marek Siwiec.

Kandydaci, pomimo różnych szyldów, w wielu kwestiach wydali się być dosyć zgodni, co do swojej roli w PE. Mówili przede wszystkim o wsparciu dla wielkopolskiej infrastruktury, zwłaszcza drogach szybkiego ruchu, które stanowić mają alternatywę dla wciąż nieistniejących autostrad. Kandydaci PiS i Samoobrony zwrócili uwagę na fakt, że z przeznaczonych dla Wielkopolski pieniędzy wydano ledwie jeden procent. – Potrzebne są śródokresowe przeglądy finansowe – przekonywał  Marek Siwiec.

Prowadzący debatę pozwolili sobie na małą zabawę z kandydatami; w trakcie dyskusji zaproponowano im, by każdy wypowiedział się prezentując poglądy którym na co dzień jest przeciwny. Była to próba sprawdzenie zdolności oratorskich. Sylwia Pusz stanęła w obronie tradycyjnej rodziny. Konrad Szamański bronił praw gejów. Marek Siwiec przeciwnie. Były minister budownictwa Andrzej Aumiller opowiedział się za gospodarką wolnorynkową, a kandydat PSL, Andrzej Grzyb za odebraniem funduszy na rolnictwo i budowaniu za te pieniądze armii europejskiej. Sala nagrodziła oratorskie popisy oklaskami.

Gdy zakończono oficjalną część debaty, grupa starszych osób reprezentujących Stowarzyszenie Ochrony Lokatorów podniosła temperaturę dyskusji na sali, pytając o sytuację osób eksmitowanych. Prowadzący mieli trudności z oponowaniem żywiołowo rozwijającej się sytuacji, lecz ta wkrótce się uspokoiła.

Na postawione przez naszą redakcję pytanie, odnoszące się do braku kandydatów innych opcji (Libertas, UPR, czy PPP), moderujący dyskusję, Michał Kopiński odpowiedział: - Zaprosiliśmy tylko te komitety, które mają rzeczywiste szanse w wyborach.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 7 czerwca.

źródło: Echo Poznań, Michał F. Lisewski

Powróć
Strona główna   Aktualności   Doświadczenie polityczne   Andrzej Aumiller prywatnie   Wolontariat   Galerie i multimedia   Linki   Forum   Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone 2007 Andrzej Aumiller. Wykonanie witryny: PASADEMA Kreowanie Wizerunku xhtml css Odwiedzin 3160636(3407734)